Hadart Sp. z o.o. - nowy Członek wspierający PSDZ

Miło nam powitać w naszym gronie firmę Hadart Sp. z o.o. jako Członka wspierającego PSDZ. Hadart od ponad 30 lat projektuje oraz wykonuje zieloną i błękitną infrastrukturę terenów miejskich i ogrodów. Zakres prac firmy wpisuje się w bieżące potrzeby klimatyczne. Hadart projektuje i wykonuje: zielone fasady, ogrody wertykalne, zielone elewacje, zielone ściany, ogrody na stropach i dachach, wyspy zieleni, ogrody kieszonkowe, tarasy, ogrody rezydencjalne i prywatne, rewitalizacje terenów zieleni, zieleń ze wnętrzach. 

Zespół profesjonalistów, którzy jest szkolony w kraju i zagranica, podejmuje ciągłe wyzwania we wdrażaniu najnowszych technologii do oferty Hadart, w tym technologii zielonych dachów i zielonych ścian. Pierwszy projekt z zastosowaniem technologii intensywnego zielonego dachu Hadart wykonał ponad 24 lat temu na dziedzińcach budynku siedziby firmy Warta. Nieustanna pielęgnacja tego założenia od momentu jego powstania daje firmie ogromną wiedzę i doświadczenie na temat funkcjonowania i zmienności tego typu założeń na przestrzeni lat. Hadart wykonał kilkaset tysięcy m2 zielonych dachów w różnych znanych w Europie i na świecie technologiach.

Od lat Hadart prowadzi badania wspólnie z Uniwersytetem w Sewilli oraz Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie na temat wpływu zielonych fasad/zielonych ścian/ogrodów wertykalnych na budynki. Badane są miedzy innymi takie parametry jak: termoizolacyjność, ochrona przed hałasem, jakość powietrza.

Ostatnim projektem, którym z dumą chwali się firma jest Projekt Varso, wykonany również w technologii zielonego dachu intensywnego, stworzony we współpracy z HBreavis i Foster&Partners. Varso to wyspa wspanialej zieleni w centrum Warszawy, śródmiejski ogród obsadzony kilkudziesięcioletnimi drzewami. Z tego miejsca z upodobaniem korzystają nie tylko pracownicy budynków Varso, ale również mieszkańcy miasta.

Historia aktualności

2024 (22)
2023 (66)
2022 (59)
2021 (40)
2020 (21)
2019 (6)
2018 (16)
2017 (6)
2016 (23)
2015 (11)

Pages