Zapraszamy do udziału w I konkursie PSDZ na najlepszą pracę dyplomową z zakresu dachów zielonych i żyjących ścian

AKTUALIZACJA WAŻNA INFORMACJA

Otwieramy szerzej drzwi do udziału w naszym konkursie!

W związku z dużym zainteresowaniem konkursem, komisja postanowiła dopuścić do udziału w konkursie prace obronione w latach 2017 oraz 2018!

 

Zapraszamy studentów i absolwentów polskich uczelni, którzy w swoich pracach inżynierskich/licencjackich lub magisterskich poruszają szeroko pojętą problematykę zielonych dachów lub żyjących ścian do udziału w I konkursie PSDZ na najlepszą pracę dyplomową z zakresu dachów zielonych i żyjących ścian.

Wraz z gęstniejąca zabudową miast ubywa przestrzeni dla terenów zieleni. Rozwiązaniem integrującym zabudowania z zielenią są żyjące ściany i zielone dachy, dzięki którym można przeznaczyć dla zieleni powierzchnie, które dotychczas były dla niej niedostępne.

Oprócz tego zielone dachy i żyjące ściany pełnią wiele ważnych funkcji ekosystemowych w miastach, a ze względu na potrzebę adaptacji do zmian klimatycznych ich promocja w Polsce staje się pilnym zadaniem.

Rosnące zainteresowanie tą tematyką widać również w licznych pracach dyplomowych, zarówno na poziomie inżynierskim i licencjackim, jak i magisterskim.

Polskie Stowarzyszenie „Dachy Zielone” postanowiło docenić prace dotyczące tego ważnego zagadnienia, ponieważ jest ono związane z podstawowym profilem działalności PSDZ.

Nadsyłane prace będą oceniane przez zespół ekspertów pod kątem zawartości merytorycznej, poprawności projektowej, oryginalności oraz innych kryteriów (dostosowanych do rodzaju dyplomu), które pozwolą na wyłonienie laureatów konkursu w możliwie najbardziej obiektywny i rzetelny sposób.

Zapraszamy studentów i absolwentów do zgłaszania swoich prac obronionych w roku 2017, 2018, 2019 lub 2020, a promotorów do zachęcenia swoich dyplomantów do udziału w konkursie.

Przewidziane są nagrody pieniężne oraz praktyki w Polsce i zagranicą.

Nagrody w kategorii prac inżynierskich:
I miejsce - 1000,00 zł oraz 2 tygodniowa, zagraniczna, branżowa praktyka zawodowa * (termin do indywidualnego ustalenia), a także prawo do udziału w wydarzeniach organizowanych przez PSDZ (konferencje, szkolenia, krajowe wyjazdy studyjne) przez rok od wręczenia nagrody

II miejsce - 500,00 zł oraz 2 tygodniowa, krajowa, branżowa praktyka (termin do indywidualnego ustalenia), a także prawo do udziału w wydarzeniach  organizowanych przez PSDZ (konferencje, szkolenia, krajowe wyjazdy studyjne) przez rok od daty wręczenia nagrody

III miejsce - 300,00 zł oraz prawo do pobytu w wydarzeniach przez PSDZ (konferencje, krajowe wyjazdy studyjne) przez rok od daty wręczenia nagrody

Nagrody w kategorii prac magisterskich:

I miejsce - 2000,00 zł oraz prawo do udziału w wydarzeniach przez PSDZ (konferencje, krajowe wyjazdy studyjne) przez rok od daty wręczenia nagrody

II miejsce - 1000,00 zł oraz prawo do udziału w wydarzeniach przez PSDZ (konferencje, krajowe wyjazdy studyjne) przez rok od daty wręczenia nagrody

III miejsce - 500,00 zł oraz prawo do pobytu w wydarzeniach przez PSDZ (konferencje, krajowe wyjazdy studyjne) przez rok od daty wręczenia nagrody

Prace należy wykonać na adres mailowy organizatora, Polskiego Stowarzyszenia "Dachy Zielone": biuro@psdz.pl. Termin nadsyłania materiałów upływa 31.01.2021 roku. Szczegółowe zasady udziału w konkursie zostały podane w regulaminie konkursowym.

PYTANIA I ODPOWIEDZI
Dziękujemy za naszym naszym konkursem. Wpisujemy poniżej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:
-Czy zgłoszenie do konkursu jest czasochłonne?
Nie zajmuje to zbyt wiele, ale proszę nie odwlekać przesłania zgłoszenia na ostatnią chwilę, aby uniknąć problemów z kumulacją zgłoszeń w ostatnim dniu.

-Czy opinia promotora i recenzja muszą mieć określoną formę i układ?
Można wykorzystać opinie, które były wykonane na potrzebę obrony pracy magisterskiej. Jeżeli ktoś nie ma już dostępu do uczelnianego systemu, to mogą to być dokumenty przygotowane specjalnie na konkurs, opatrzone podpisami osób wystawiających recenzje.

-Czy w przypadku obronienia w ciągu ostatnich 2 lat zarówno projektu dyplomowego inżynierskiego i magisterskiego można zgłosić na konkurs oba projekty w różnych kategoriach? Ze względu, iż są to dwie niezależne kategorie, dopuszczamy taką możliwość.

Zachęcamy do pobrania regulaminu konkursowego oraz formularza zgłoszeniowego:

regulamin konkursowy
PDF icon Pobierz (215.63 KB)
formularz zgłoszeniowy
PDF icon Pobierz (194.12 KB)

Historia aktualności

2024 (41)
2023 (66)
2022 (59)
2021 (40)
2020 (21)
2019 (6)
2018 (16)
2017 (6)
2016 (23)
2015 (11)

Pages